foto

Stanovy cechu

Cech je živnostenským společenstvem zřízeným podle živnostenského zákona č.83/90Sb a byl založen 5.9.1995.. Jako takový sdružuje podnikatelské subjekty z oboru klempíř, pokrývač a tesař. V současné době má cech kolem 250 členů působících na různých místech naší republiky.

Posláním cechu je především sdružit řemesla podílející se na činnosti v oblasti střech, hájit zájmy svých členů a dbát na dodržování zásad odbornosti, regulérnosti a vyspělosti řemesel ve vztahu k zákazníkovi a zabezpečovat poradenskou činnost v daném oboru. Příkladem zájmu o poradenskou činnost Cechu se staly mimo jiné pražské výstavy "Střechy Praha".

Cech KPT je členem mezinárodní federace INTERNATIONALE FEDERATION DES DACHDECKERHANDWERKS (IFD).

Cech KPT zaměřuje svou činnost zejména na:

  1. Rozvíjení spolupráce při výchově učňů, ať už přímou finanční podporou učňů prvního ročníku oboru pokrývač, tak spoluprací a odborným dohledem při pořádání soutěží učňů. SOU jsou čestnými členy cechu, čímž je zajištěna vzájemná informovanost.

  2. Zpracování pravidel pro navrhování a provádění střech, která svým rozsahem zpracování jsou velmi podrobným materiálem, který bude sloužit nejen dodavatelským firmám ale i projektantům a zájemcům o výstavbu vůbec.

  3. Prohloubení činnosti a vzájemné informovanosti uvnitř cechu ustavením regionů, které řeší své vnitřní otázky přímo v dané oblasti. Založení této vnitřní struktury cechu je možno vnímat jako přípravu pro spolupráci s HK ČR a to jak na úrovni republikové, tak na úrovni jednotlivých krajů.

  4. Cech KPT postupně vydává odborné publikace a to pravidla o pokrývání, normy bezpečnosti práce, časové výkonové normy apod.

Úplné znění stanov (pdf)

Kontakty

Kancelář-přednosta:
Tel.: 573 381 480


Holešovská 42
Bystřice pod Hostýnem

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pracovní doba

Po-Pá   8.00 - 17.00h
So-Ne   tel. domluva

Členové

Přednosta regionu:
Pavel Loupanec (LOPEX)

Inspektor:
Pavel Loupanec
Členové:
Ladislav Pekárek (TeSaKryt)
Milan Hajlman (Stavitelství Hranice)
H&B delta, s.r.o.
STŘECHY ALEŠ ČÍŽ, s.r.o.
HEGA, spol.s r.o.
TAROS NOVA s.r.o.
Pokrývačství Kučík s.r.o.
Zlínmat s.r.o.

Členové mapa

mapa-clenove

2019 © CechKPT